Dnia 2 czerwca 2022 r. swoje gościnne progi otworzyła przed laureatami szkół salezjańskich Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie. W spotkaniu uczestniczyli: ks. Inspektor Tadeusz Itrych SDB, ks. Tomasz Kościelny SDB – Delegat ds. Szkół, Placówek i Ośrodków Wychowawczych, ks. Mirosław Wierzbicki SDB – Delegat ds. Formacji Świeckich i dyrektor szkoły w Konie, a przede wszystkim uczniowie i wychowankowie z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Konina, Piły, Poznania, Rzepczyna, Szczecina, Torunia i Trzcińca wraz ze swoimi dyrektorami i nauczycielami.

Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią w Kościele pw. św. Faustyny w Koninie. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Inspektor, który dokonał Intronizacji relikwii bł. Ks. Augusta Czartoryskiego. Dziękowaliśmy Bogu za talenty, którymi obdarzył naszych wychowanków i nauczycieli, którzy pomagają im je pomnażać każdego dnia.

Druga część odbyła się w szkole. W tym roku nasza Inspektoria może się poszczycić 54 laureatami konkursów i olimpiad. Na szczególne wyróżnienie zasługują młodzi ludzie, którzy odnieśli sukcesy „nie tylko” w jednej dziedzinie.

Uczniowie z rąk ks. Inspektora Tadeusza Itrycha i Ks. Tomasza Kościelnego otrzymali piękne statuetki, listy gratulacyjne i nagrody książkowe. Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli, którzy włożyli wiele trudu i pracy w przygotowanie merytoryczne i mentalne młodych ludzi do takich sukcesów. Bez nich taka „sztuka by się nie udała”.

Całość Gali odbywała się w bardzo uroczystej oprawie. Chór rozpoczął uroczystość od odśpiewania Gaude Mater Polonia. Nagrodzeni kroczyli po czerwonym dywanie… jak na Gali Oscarowej. Całość uświetniły piękne piosenki śpiewane przez chór (uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na piosenkę pt. „Biedni chłopcy” o pracy ks. Jana Bosko), pokaz tańca towarzyskiego i piękna recytacja.

Nad całością imprezy czuwał swoim „gospodarskim okiem” ks. Mirosław Wierzbicki dyrektor w Koninie. Zadbał również o coś dla „ciała” – poczęstunek na powitanie i smaczny obiadek.